Portföy Yönetimi – Doç. Dr. Evren Bolgün – 4 Haftalık Online Seminer Paketi

Portföy Yönetimi – Doç. Dr. Evren Bolgün – 4 Haftalık Online Seminer Paketi

Satılan Adet: 5

590 Kdv Dahil

Seminer Programı:
1. Ders: 02 Kasım 2020 Pazartesi, Saat: 21:00 – 22:30
2. Ders: 09 Kasım 2020 Pazartesi, Saat: 21:00 – 22:30
3. Ders: 16 Kasım 2020 Pazartesi, Saat: 21:00 – 22:30
4. Ders: 23 Kasım 2020 Pazartesi, Saat: 21:00 – 22:30
İçerik:

Portföy Yönetimi eğitiminde, çeşitli finansal enstrümanların risk ve beklenen getiri analizleri yapılacaktır. Bu şekilde yatırım danışmanlarının müşteri portföy getirilerini yatırım hedeflerini ve portföy sınırlamaları doğrultusunda etkin biçimde portföy dağılımlarını oluşturmalarına katkı sağlanacaktır. Portföy & Risk Yönetimi ilkeleri, finansal yatırımların uygun varlık sınıflarına dağılımlarına karar verilmesi, risk analizi ve yönetimi, portföy çeşitlendirilmesi, aktif piyasa zamanlaması gibi çeşitli stratejilerle portföyün aktif olarak yönetilmesi kavramlarını içermektedir.

Bu eğitimin amacı; çeşitli finansal ürün örnekleri üzerinden portföy ve yatırım teorilerini kısaca tanıtmak, müşterilere yatırım tavsiyeleri verirken dikkate alınması gereken hususlar hakkında yatırım danışmanlarını bilgilendirmek, portföy/risk yönetimi temel kavramlarını incelemeyi içermek ve doğru piyasa analizlerinin yapılmasını sağlamaktır. Bu eğitim sonucunda hedeflenen, katılımcılara finansal piyasalara, yatırım fon dünyasına, bireysel emeklilik fonlarına, hisse senetlerine, sabit getirili enstrümanlara daha geniş bir perspektiften bakış açısı (risk-getiri odaklı) geliştirerek bakılabilmesini sağlamak, finans ve yatırım alanındaki güncel gelişmeleri daha iyi biçimde yorumlamayı sağlamak olacaktır.

Stok Kodu: ddeb-021120 Kategoriler: Etiketler:

Açıklama

Eğitmen Özgeçmişi:

Doç. Dr. Evren Bolgün, 1994 yılından itibaren aracı kurum ve özel bankaların hazine/fon yönetimi bölümlerinde sürdürmüş olduğu profesyonel iş yaşamına daha sonra spot ve vadeli finansal türev ürün fiyatlamaları ile ürün pazarlanması konularında yoğunlaşarak devam etmiştir.

2001 yılından itibaren banka ve diğer finansal kuruluşlarda Basel II-III Entegrasyonu, Piyasa Risk Ölçümü & Yönetimi ile Dinamik Aktif/Pasif Yönetimi alanlarında çeşitli risk yönetimi projelerinde proje yöneticisi olarak çeşitli roller üstlenmiştir.

2002 yılından itibaren özel üniversitelerin lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik olarak ilgili konularda verdiği eğitimler ile akademik çalışmalarına Özyeğin Üniversitesi Finans Mühendisliği bölümünde devam etmektedir.

2003 yılında Türkiye’nin ilk finans mühendisliği uygulama örneklerini içeren  “Risk Yönetimi” başlıklı bir kitabı bulunmaktadır.

2005-2006 yıllarında yabancı bir danışmanlık firmasına bağlı Yönetim Danışmanı olarak yurtdışında “Bankalarda İş Süreçlerinin İyileştirilmesi ve Risk Yönetimi” projelerinde çalışmıştır.

2006-2011 yılları arasında profesyonel iş yaşamını İş Yatırım Risk Yönetimi Müdürü olarak sürdürmüştür. İlgili dönemde sermaye piyasası mevzuatı uyarınca kurumun ve müşterilerin kredi, faiz, kur, likidite, karşı taraf risklerinin ölçülmesi ve yönetimi çalışmalarından sorumlu olmuştur.

2011 yılında üç ortak ile kurdukları bağımsız Notus Portföy Yönetimi şirketini 2015 sonunda İtalyan Azimut International grubuna devretmiştir.

2015 yılından bu yana finans alanında serbest eğitmenlik ve kurumsal finansal danışmanlık hizmetlerini gerçekleştirmektedir.

1996 yılından itibaren Kanal E, Skytürk360, TGRT, CNNTürk, NTV,..vs gibi birçok ulusal televizyon kanalları ile CNBC-E ve BloombergHT gibi ekonomi kanallarında program sunumu ve konuk katılımı şeklinde medya alanında birçok hizmetleri olmuştur.